Pierwsza pomoc

Kurs pierwszej pomocy

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest dość uniwersalna i może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia, w przypadku jego zagrożenia.

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy- dla każdego!

Kurs pierwszej pomocy daje jego uczestnikom informacje oraz pakiet umiejętności, które mogą się przydać w nagłych przypadkach aby uratować czyjeś życie.

 1. Dla zawodowców

  W obszarze pierwszej pomocy szkolimy osoby, które na codzień zajmują się ochroną ludzkiego życia: strażaków PSP i OSP, ratowników medycznych, GOPR, WOPR i OC.

 2. Dla uczniów

  Kursu pierwszej pomocy udzielamy także uczniom szkół podstawowych, liceów i techników. Zależ nam aby osoby najmłodsze posiadały podstawową wiedzę w zakresie ratowania życia.

 3. Dla Ciebie

  Każdy mieszkaniec, pracownik, obywatel czy nawet turysta zza granicy ma obowiązek pomóc w momencie zagrożenia życia innej osoby. Może się to stać w dowolnym miejscu i czasie.

 4. Ucz się z nami!

  Człowiek który wie co robi nie boi się, że zrobi coś źle. Ma większą pewność siebie co sprawia, że czuje się komfortowo w swoim otoczeniu i społeczeństwie.

Wiedza i umiejętności dają pewność siebie!

W dzisiejszych czasach, zarówno temat pierwszej pomocy jak i szkoleń, staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej mówi się o ratowaniu poszkodowanych przez osoby postronne.

Im większe są nasze umiejętności z zakresu podstawowych zabiegów ratunkowych, tym więcej pewności w działaniach zyskujemy na miejscu zdarzenia. Mając jakiekolwiek przeszkolenie chętniej podchodzimy, by pomóc osobie poszkodowanej. Jesteśmy bardziej pewni siebie.

Więcej

Firmy i nasze szkolenia

Wiele firm ale również osób fizycznych skorzystało z naszego szkolenia co sprawia, że daje nam to radość! Możemy założyć, że po ulicach chodzą osoby, mogą uratować życie.

 1. Cenne minuty

  Aby uratować komuś życie masz jedynie 4 minuty. Prawie 55% zgonów to ofiary wypadków drogowych. Zgodny te następują w ciągu kilku minut od wypadku. Czas jest na wagę złota!

 2. Nie bój się pomóc!

  Jeśli nie posiadasz wiedzy w jaki sposób uratować komuś życie, powinieneś chociażby wezwać odpowiednie służby ratownicze. Pamiętaj! Brak reakcji z Twojej strony jest złamaniem prawa.

 1. Wypadki w domu

  Statystyki wskazują, że prawie 70 % tego typu wypadków ma miejsce w domu. Warto posiadać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy aby wiedzieć jak postępować w niebezpiecznej sytuacji.

 2. Świadkowie zdarzenia

  W sytuacji zagrożenia życia człowieka w ok. 50 % przypadków są jacyś świadkowie, którzy mogą pomóc. Pytanie czy będą potrafić to zrobić? Ucz się z nami jak pomagać!

 3. Tylko 30% ludzi nie boi się pomóc

  Pierwszej pomocy próbowano udzielić średnio w 30% przypadków. Zwiększ szanse na przeżycie i na pomoc drugiemu człowiekowi! Wiedza z zakresu pierwszej pomocy może uratować życie.

 4. Uczymy jak ratować życie!

  Na naszych kursach uczymy jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację oddechowo-krążeniową, która zwiększa możliwość przeżycia poszkodowanego w sytuacji zagrożenia życia.

Pierwsza pomoc

Uczymy jak ratować życie

Prowadzimy profesjonalne szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Cel szkolenia

Kurs pierwszej pomocy ma wyposażyć uczestników w niezbędne informacje i umiejętności potrzebne w nagłych przypadkach do uratowania komuś zdrowia, a nawet życia.

Dla kogo skierowany

Kursy kierujemy dla pracowników i osób wyznaczonych przez pracodawcę, które w przypadku zagrożenia życia posiadałyby kompetencje do udzielania pierwszej pomocy.

Efektywność szkoleń

Dzięki licznym ćwiczeniom uczestnicy szybko opanują podstawowe techniki. Prowadzący zwrócą uwagę na konkretne błędy i pokażą, jak prawidłowo wykonać czynności ratunkowe.

Ratownicy/ Strażacy

Dla profesjonalistów

Szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy prowadzone są przez specjalistów m.in czynnych zawodowo ratowników medycznych, i osoby związane ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Instruktorzy nie tylko przekażą wiedzę teoretyczną, ale także zaprezentują, jak w praktyce udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia człowieka.

Szkoły

Pierwsza pomoc dla szkół

Kursy pierwszej pomocy dla szkół podstawowych i przedszkoli odbywają się w formie zabawy. Angażujemy dzieci w sposób, który je interesuje. Nauka poprzez zabawę.

Dla nastolatków i dorosłych zajęcia prowadzimy zajęcia w formie wykładu połączonego z ćwiczeniami. Podczas zajęć uczymy między innymi, jak używać defibrylatora.

Szkolenia praktyczne

BHP Inka przygotuje Cię, abyś w razie zagrożenia życia innych osób wiedział co dalej robić, jakie kroki podjąć.

Pierwsza pomoc- trudności

Pierwsza pomoc może być przydatna wszędzie. My jako świadkowie jakiegoś zdarzenia nie mając umiejętności możemy być bezradni wobec zaistniałej sytuacji w której się znaleźliśmy.

ccc

Strach przed działaniem

Ludzie często boją się podejmować działania w obawie, aby nie wyrządzić poszkodowanemu większej krzywdy.

ccc

Brak reakcji.. końcem czyjegoś życia

Niestety w takich sytuacjach zespół ratownictwa medycznego może dotrzeć do chorych zbyt późno.

asddassdasad