first aid 908591 1920

Pierwsza pomoc

Kurs pierwszej pomocy

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest dość uniwersalna i może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia, w przypadku jego zagrożenia.

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy- dla każdego!

Kurs pierwszej pomocy daje jego uczestnikom informacje oraz pakiet umiejętności, które mogą się przydać w nagłych przypadkach aby uratować czyjeś życie.

 1. Dla zawodowców

  W obszarze pierwszej pomocy szkolimy osoby, które na codzień zajmują się ochroną ludzkiego życia: strażaków PSP i OSP, ratowników medycznych, GOPR, WOPR i OC.

 2. Dla uczniów

  Kursu pierwszej pomocy udzielamy także uczniom szkół podstawowych, liceów i techników. Zależ nam aby osoby najmłodsze posiadały podstawową wiedzę w zakresie ratowania życia.

 3. Dla Ciebie

  Każdy mieszkaniec, pracownik, obywatel czy nawet turysta zza granicy ma obowiązek pomóc w momencie zagrożenia życia innej osoby. Może się to stać w dowolnym miejscu i czasie.

 4. Ucz się z nami!

  Człowiek który wie co robi nie boi się, że zrobi coś źle. Ma większą pewność siebie co sprawia, że czuje się komfortowo w swoim otoczeniu i społeczeństwie.

rocket ship

Wiedza i umiejętności dają pewność siebie!

W dzisiejszych czasach, zarówno temat pierwszej pomocy jak i szkoleń, staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej mówi się o ratowaniu poszkodowanych przez osoby postronne.

Im większe są nasze umiejętności z zakresu podstawowych zabiegów ratunkowych, tym więcej pewności w działaniach zyskujemy na miejscu zdarzenia. Mając jakiekolwiek przeszkolenie chętniej podchodzimy, by pomóc osobie poszkodowanej. Jesteśmy bardziej pewni siebie.

Więcej
emergency call

Firmy i nasze szkolenia

Wiele firm ale również osób fizycznych skorzystało z naszego szkolenia co sprawia, że daje nam to radość! Możemy założyć, że po ulicach chodzą osoby, mogą uratować życie.

 1. Cenne minuty

  Aby uratować komuś życie masz jedynie 4 minuty. Prawie 55% zgonów to ofiary wypadków drogowych. Zgodny te następują w ciągu kilku minut od wypadku. Czas jest na wagę złota!

 2. Nie bój się pomóc!

  Jeśli nie posiadasz wiedzy w jaki sposób uratować komuś życie, powinieneś chociażby wezwać odpowiednie służby ratownicze. Pamiętaj! Brak reakcji z Twojej strony jest złamaniem prawa.

 1. Wypadki w domu

  Statystyki wskazują, że prawie 70 % tego typu wypadków ma miejsce w domu. Warto posiadać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy aby wiedzieć jak postępować w niebezpiecznej sytuacji.

 2. Świadkowie zdarzenia

  W sytuacji zagrożenia życia człowieka w ok. 50 % przypadków są jacyś świadkowie, którzy mogą pomóc. Pytanie czy będą potrafić to zrobić? Ucz się z nami jak pomagać!

 3. Tylko 30% ludzi nie boi się pomóc

  Pierwszej pomocy próbowano udzielić średnio w 30% przypadków. Zwiększ szanse na przeżycie i na pomoc drugiemu człowiekowi! Wiedza z zakresu pierwszej pomocy może uratować życie.

 4. Uczymy jak ratować życie!

  Na naszych kursach uczymy jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację oddechowo-krążeniową, która zwiększa możliwość przeżycia poszkodowanego w sytuacji zagrożenia życia.

Pierwsza pomoc

Uczymy jak ratować życie

Prowadzimy profesjonalne szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

target

Cel szkolenia

Kurs pierwszej pomocy ma wyposażyć uczestników w niezbędne informacje i umiejętności potrzebne w nagłych przypadkach do uratowania komuś zdrowia, a nawet życia.

group

Dla kogo skierowany

Kursy kierujemy dla pracowników i osób wyznaczonych przez pracodawcę, które w przypadku zagrożenia życia posiadałyby kompetencje do udzielania pierwszej pomocy.

podium 2

Efektywność szkoleń

Dzięki licznym ćwiczeniom uczestnicy szybko opanują podstawowe techniki. Prowadzący zwrócą uwagę na konkretne błędy i pokażą, jak prawidłowo wykonać czynności ratunkowe.

people 2557399 1920
Ratownicy/ Strażacy

Dla profesjonalistów

Szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy prowadzone są przez specjalistów m.in czynnych zawodowo ratowników medycznych, i osoby związane ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Instruktorzy nie tylko przekażą wiedzę teoretyczną, ale także zaprezentują, jak w praktyce udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia człowieka.

Szkoły

Kurs pierwszej pomocy dla szkół

Kurs pierwszej pomocy dla szkół to interesujące dopełnienie oferty dydaktycznej placówki. Przede wszystkim to jednak kapitalny zasób wiedzy i umiejętności, które mogą uratować komuś życie. Doskonale wiemy, że dzieci z zainteresowaniem przyglądają się otaczającemu je światu. Dysponują ogromną ciekawością, a to, co dzieje się wokoło, żywo je fascynuje. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak ukierunkować ciekawość najmłodszych, czyniąc z kursu pierwszej pomocy porywającą przygodę. Staramy się, by wiedza teoretyczna była ograniczona do niezbędnego minimum, akcent kładziemy natomiast na konkretne umiejętności praktyczne, które dzięki intensywnemu szkoleniu mogą stać się niemal nawykiem. Dzięki tak przygotowanej formule kursu pierwszej pomocy dla szkół dzieci i młodzież nabierają cennych umiejętności, poprzez które mogą udzielić pomocy nie tylko kolegom i koleżankom, ale też osobom dorosłym i starszym, gdy w ich obecności rodzic bądź opiekun ulegnie wypadkowi lub zasłabnie.

Kurs pierwszej pomocy dla szkół, który znajdziesz w naszej ofercie, dostosowany jest do wieku odbiorców. Organizujemy zatem szkolenia dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale też starszych pociech oraz młodzieży.

fire alarm

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to zajęcia, które warto polecić nie tylko dzieciom i młodzieży, ale ludziom praktycznie w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno, by opanować wiedzę i umiejętności z tego zakresu, a odpowiednio przeprowadzona pomoc przedmedyczna może być czynnikiem decydującym o życiu naszych bliskich, kolegów z pracy, czy potrzebujących przygodnie napotkanych na ulicy, w sklepie, na drodze lub w innym miejscu publicznym. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który dla Ciebie przygotowaliśmy, opracowano w taki sposób, by w łatwy i prosty sposób pozwolił na opanowanie umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia, niezależnie od wieku kursantów.

 

 

Szkolenia praktyczne

BHP Inka przygotuje Cię, abyś w razie zagrożenia życia innych osób wiedział co dalej robić, jakie kroki podjąć.

Pierwsza pomoc- trudności

Pierwsza pomoc może być przydatna wszędzie. My jako świadkowie jakiegoś zdarzenia nie mając umiejętności możemy być bezradni wobec zaistniałej sytuacji w której się znaleźliśmy.

ccc

Strach przed działaniem

Ludzie często boją się podejmować działania w obawie, aby nie wyrządzić poszkodowanemu większej krzywdy.

ccc

Brak reakcji.. końcem czyjegoś życia

Niestety w takich sytuacjach zespół ratownictwa medycznego może dotrzeć do chorych zbyt późno.

asddassdasad
logo11