Pierwsza pomoc

Kurs pierwszej pomocy

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest dość uniwersalna i może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia, w przypadku jego zagrożenia.

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy- dla każdego!

Kurs pierwszej pomocy pozwala jego uczestnikom zdobyć informacje i nabyć umiejętności, które są przydatne w nagłych przypadkach, a nawet mogą uratować czyjeś życie.

 1. Dla zawodowców

  W obszarze pierwszej pomocy szkolimy osoby, które na co dzień zajmują się ochroną ludzkiego życia: strażaków PSP i OSP, ratowników medycznych, GOPR, WOPR i OC.

 2. Dla uczniów

  Kursu pierwszej pomocy przeprowadzamy także dla uczniów szkół podstawowych, liceów i techników. Zależ nam, aby osoby najmłodsze posiadały podstawową wiedzę w zakresie ratowania życia.

 3. Dla Ciebie

  Każdy mieszkaniec, pracownik, obywatel czy nawet turysta zza granicy ma obowiązek pomóc w momencie zagrożenia życia innej osoby. Może się to stać w dowolnym miejscu i czasie.

 4. Ucz się z nami!

  Człowiek który wie co robi nie boi się, że zrobi coś źle. Ma większą pewność siebie co sprawia, że czuje się komfortowo w swoim otoczeniu i społeczeństwie.

Wiedza i umiejętności dają pewność siebie!

W dzisiejszych czasach, zarówno temat pierwszej pomocy jak i szkoleń, staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej mówi się o ratowaniu poszkodowanych przez osoby postronne.

Im większe są nasze umiejętności z zakresu podstawowych zabiegów ratunkowych, tym więcej pewności w działaniach zyskujemy na miejscu zdarzenia. Mając jakiekolwiek przeszkolenie chętniej podchodzimy, by pomóc osobie poszkodowanej. Jesteśmy bardziej pewni siebie.

Więcej

Firmy i nasze szkolenia

Wiele firm ale również osób fizycznych skorzystało z naszego szkolenia co sprawia, że daje nam to radość! Możemy założyć, że po ulicach chodzą osoby, mogą uratować życie.

 1. Cenne minuty

  Aby uratować komuś życie masz jedynie 4 minuty. Prawie 55% zgonów to ofiary wypadków drogowych. Zgodny te następują w ciągu kilku minut od wypadku. Czas jest na wagę złota!

 2. Nie bój się pomóc!

  Jeśli nie posiadasz wiedzy w jaki sposób uratować komuś życie, powinieneś chociażby wezwać odpowiednie służby ratownicze. Pamiętaj! Brak reakcji z Twojej strony jest złamaniem prawa.

 1. Wypadki w domu

  Statystyki wskazują, że prawie 70 % tego typu wypadków ma miejsce w domu. Warto posiadać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy aby wiedzieć jak postępować w niebezpiecznej sytuacji.

 2. Świadkowie zdarzenia

  W sytuacji zagrożenia życia człowieka w ok. 50 % przypadków są jacyś świadkowie, którzy mogą pomóc. Pytanie czy będą potrafić to zrobić? Ucz się z nami jak pomagać!

 3. Tylko 30% ludzi nie boi się pomóc

  Pierwszej pomocy próbowano udzielić średnio w 30% przypadków. Zwiększ szanse na przeżycie i na pomoc drugiemu człowiekowi! Wiedza z zakresu pierwszej pomocy może uratować życie.

 4. Uczymy jak ratować życie!

  Na naszych kursach uczymy jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację oddechowo-krążeniową, która zwiększa możliwość przeżycia poszkodowanego w sytuacji zagrożenia życia.

Pierwsza pomoc

Uczymy jak ratować życie

Prowadzimy profesjonalne szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Cel szkolenia

Kurs pierwszej pomocy ma wyposażyć uczestników w niezbędne informacje i umiejętności potrzebne w nagłych przypadkach do uratowania komuś zdrowia, a nawet życia.

Dla kogo skierowany

Kursy kierujemy dla pracowników i osób wyznaczonych przez pracodawcę, które w przypadku zagrożenia życia posiadałyby kompetencje do udzielania pierwszej pomocy.

Efektywność szkoleń

Dzięki licznym ćwiczeniom uczestnicy szybko opanują podstawowe techniki. Prowadzący zwrócą uwagę na konkretne błędy i pokażą, jak prawidłowo wykonać czynności ratunkowe.

Ratownicy/ Strażacy

Dla profesjonalistów

Szkolenia i kursy udzielania pierwszej pomocy prowadzone są przez specjalistów m.in czynnych zawodowo ratowników medycznych, i osoby związane ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Instruktorzy nie tylko przekażą wiedzę teoretyczną, ale także zaprezentują, jak w praktyce udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia człowieka.

Szkoły

Kurs pierwszej pomocy dla szkół, przedszkoli i żłobków

Kurs pierwszej pomocy dla szkół to interesujące dopełnienie oferty dydaktycznej placówki. Przede wszystkim to jednak kapitalny zasób wiedzy i umiejętności, które mogą uratować komuś życie. Doskonale wiemy, że dzieci z zainteresowaniem przyglądają się otaczającemu je światu. Dysponują ogromną ciekawością, a to, co dzieje się wokoło, żywo je fascynuje. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak ukierunkować ciekawość najmłodszych, czyniąc z kursu pierwszej pomocy porywającą przygodę. Staramy się, by wiedza teoretyczna była ograniczona do niezbędnego minimum, akcent kładziemy natomiast na konkretne umiejętności praktyczne, które dzięki intensywnemu szkoleniu mogą stać się niemal nawykiem. Dzięki tak przygotowanej formule kursu pierwszej pomocy dla szkół dzieci i młodzież nabierają cennych umiejętności, poprzez które mogą udzielić pomocy nie tylko kolegom i koleżankom, ale też osobom dorosłym i starszym, gdy w ich obecności rodzic bądź opiekun ulegnie wypadkowi lub zasłabnie.

Kurs pierwszej pomocy dla szkół, który znajdziesz w naszej ofercie, dostosowany jest do wieku odbiorców. Organizujemy zatem szkolenia dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale też starszych pociech oraz młodzieży.Zajęcia prowadzone są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem ich wieku oraz możliwości. Nasi specjaliści od BHP z Katowic prowadzący kursy dla szkół korzystają z różnych metod nauczania, takich jak ćwiczenia czy scenki sytuacyjne. W efekcie uczniowie zdobywają nie tylko niezbędną wiedzę przydatną w życiu codziennym i zwiększają swoje poczucie odpowiedzialności oraz empatii, ale także uczą się, jak funkcjonować w sytuacjach stresujących. Dzieci ze względu na swoją żywiołowość i brak doświadczenia życiowego często doświadczają niebezpiecznych sytuacji, na przykład podczas zabawy. Zdarza się, że w pobliżu nie ma nikogo dorosłego, kto mógłby udzielić pomocy w razie wypadku czy urazu. Kursy pierwszej pomocy dla szkół to inwestycja w przyszłość, która może uratować życie nie tylko uczniów, ale również osób z ich najbliższego otoczenia. Ich efektem są zdarzenia, w których kilkuletnie dzieci ratują życie bratu czy babci – niezwykłe historie, które coraz częściej pojawiają się w mediach.

Edukacja z zakresu pierwszej pomocy powinna być wprowadzona już na etapie nauki w szkole podstawowej. Wiedza nabyta przez dzieci i młodzież jest nie tylko niezwykle przydatna w życiu codziennym, ale może stać się fundamentem dla dalszego kształcenia zawodowego. Ciekawie prowadzone kursy często są źródłem nowych zainteresowań związanych z medycyną, biologią czy psychologią. Z pewnością wśród kursantów znajdą się przyszli lekarze, pielęgniarze i ratownicy. Widząc, jak wiele zalet niesie wiedza na temat pierwszej pomocy, coraz więcej szkół decyduje się na organizowanie kursów dla swoich uczniów. Oferujemy także kursy dla kadry wychowawczej szkół, przedszkoli i żłobków.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to zajęcia, które warto polecić nie tylko dzieciom i młodzieży, ale ludziom praktycznie w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno, by opanować wiedzę i umiejętności z tego zakresu, a odpowiednio przeprowadzona pomoc przedmedyczna może być czynnikiem decydującym o życiu naszych bliskich, kolegów z pracy, czy potrzebujących przygodnie napotkanych na ulicy, w sklepie, na drodze lub w innym miejscu publicznym. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który dla Ciebie przygotowaliśmy, opracowano w taki sposób, by w łatwy i prosty sposób pozwolił na opanowanie umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia, niezależnie od wieku kursantów.

W świecie pełnym zagrożeń, wypadków i nagłych, niebezpiecznych sytuacji umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest nieocenionym atutem. Chociaż na co dzień większość osób o tym nie myśli, każdy może znaleźć się w sytuacji, w której pomoc będzie potrzebna – na ulicy, w pracy, w domu, czy nawet na wakacjach. Telefon komórkowy może zawieść i uniemożliwić wezwanie pogotowia, a nawet jeśli uda się zadzwonić, minuty oczekiwania na przyjazd karetki mogą zadecydować o czyimś życiu. Samodzielne udzielenie pierwszej pomocy staje się często jedynym wyjściem z sytuacji. Wiele osób jednak obawia się podejmować taką próbę, by nie zaszkodzić zamiast pomóc poszkodowanemu. Wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte na kursie pierwszej pomocy przedmedycznej pozwalają nabrać pewności co do słuszności wykonywanych czynności.

Odbycie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zdobyć podstawową wiedzę z zakresu udzielania pomocy medycznej przed przybyciem specjalistów – lekarza czy karetki pogotowia. Podczas kursu uczestnicy dowiadują się m.in., jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego, jak wezwać pomoc oraz jak udzielić wsparcia w różnych sytuacjach. Zajęcia obejmują również naukę podstawowych czynności resuscytacyjnych, takich jak masaż serca czy sztuczne oddychanie, a także postępowanie w przypadku złamań, krwotoków czy oparzeń. Nasi specjaliści prowadzący od wielu lat szkolenia BHP na Śląsku, doskonale znają problematykę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy. W przystępny sposób wytłumaczą podstawowe zagadnienia i odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników kursu.

Szkolenia praktyczne

BHP Inka przygotuje Cię, abyś w razie zagrożenia życia innych osób wiedział co dalej robić, jakie kroki podjąć.

Pierwsza pomoc- trudności

Pierwsza pomoc może być przydatna wszędzie. My jako świadkowie jakiegoś zdarzenia nie mając umiejętności możemy być bezradni wobec zaistniałej sytuacji w której się znaleźliśmy.

ccc

Strach przed działaniem

Ludzie często boją się podejmować działania w obawie, aby nie wyrządzić poszkodowanemu większej krzywdy.

ccc

Brak reakcji.. końcem czyjegoś życia

Niestety w takich sytuacjach zespół ratownictwa medycznego może dotrzeć do chorych zbyt późno.

asddassdasad