Sprzedaż gaśnic

Sprzedaż gaśnic

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów- oprócz szkoleń oferujemy również sprzedaż podręcznego sprzętu gaśniczego!

Sprzęt gaśniczy

Oferta

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem: kocy gaśniczych, gaśnic, tłumic, hydrantów, sit kominowych. Służymy Państwu naszą radą- pomagamy w dokonaniu właściwego wyboru!

Warto w tym miejscu wspomnieć o gaśnicach. Gaśnice powinny znaleźć się w domu, biurze, garażu czy aucie. Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty sprzedażowej!

Sklep

Koce i hydranty

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także inne rodzaje sprzętu gaśniczego m.in koce gaśnicze, tłumnice, hydranty czy sita kominowe. Podchodzimy do bezpieczeństwa w sposób kompleksowy!

 1. Koce gaśnicze

  Koce gaśnicze wykonane z włókna szklanego pozwalają na odcięcie dopływu powierza do palących się przedmiotów. Nadają się one do tłumienia jedynie niewielkich źródeł ognia.

 2. Hydranty wewnętrzne

  Hydranty wewnętrzne to urządzenia wchodzące w skład wodociągowej instalacji przeciwpożarowej. Pełnią niezwykle ważną funkcję, ponieważ umożliwiają szybki i stały dostęp do wody.

 1. Gaśnice proszkowe

  Gaśnice proszkowe w zależności od rodzaju proszku gaśniczego, którym zostały wypełnione, służą do gaszenia pożarów z grup AB i C lub B i C. Należy używać jej w pozycji pionowej.

 2. Gaśnice śniegowe – CO2

  Gaśnica śniegowa (CO2) służy do gaszenia pożarów z grupy B i C. Cylindryczna butla wypełniona jest skroplonym dwutlenkiem węgla, który na zewnątrz osiąga temperaturę ok. -80oC.

 3. Gaśnice pianowe

  Gaśnicę pianową stosuje się przy pożarach z grupy A i B. Butla wypełniona jest wodnym roztworem środka pianotwórczego. Ma cylindryczny kształt. Należy używać jej w pozycji pionowej.

 4. Gaśnice płynowe ABF

  Gaśnica ABF należy do podręcznego sprzętu gaśniczego, a więc przeznaczonego do tłumienia pożarów w ich początkowej fazie. Wyróżnia się niewielkim ciężarem i prostotą użytkowania.

Hydronetki

Wśród podręcznych sprzętów gaśniczych znajdują się także hydronetki, a więc zbiorniki na wodę o pojemności od 15 do 20 l. Ich charakterystycznym elementem jest pompa ssąco-tłocząca.

 1. Rodzaje

  Hydronetki możemy podzielić na hydronetki wodne (w połączeniu z rozpryskiwaczem możliwe podawanie prądów zwartych lub rozproszonych) oraz hydronetki pianowe.

 2. Zasada działania

  Zasadniczym elementem hydrotek jest pompa ssąco-tłocząca, pod której wpływem środek gaśniczy wyrzucany jest na zewnątrz przez wąż i prądownicę. Hydronetka napędzana jest ręcznie.

Typy pożarów i rodzaje środków gaśniczych

Dobór gaśnic do danego obiektu powinien być dostosowany do typów pożarów, które mogą w nim wystąpić. Wyróżniamy 5 typów pożarów.

Typ A

Materiał zapłonu: węgiel, papier, tkanin, drewno itp. Środek gaśniczy: woda, piana, proszki gaśnicze ABC, gaśnice wodne.

Typ B

Materiał zapłonu: ciecze palne i substancje stałe topiące się wskutek ciepła wytwarzającego się przy pożarze, np. benzyna, alkohole, tłuszcze, smoła, itp. Środek gaśniczy: piana, dwutlenek węgla, proszki gaśnicze BC.

Typ C

Materiał zapłonu: gazy palne: metan, propan, gaz miejski, aceton itp. Środek gaśniczy: proszki BC, dwutlenek węgla.

Typy pożarów i rodzaje środków gaśniczych

Gaśnice są podstawą sprzętu gaśniczego. Uniwersalnym środkiem do gaszenia zaś jest proszek, wydobywający się z jej wnętrza. Zapobiega on m.in rozprzestrzenianiu się ognia.

Typ D

Materiał zapłonu: metale lekkie np. sód, magnez. Środek gaśniczy: specjalne proszki gaśnicze.

Typ F

Materiał zapłonu: tłuszcze i oleje np. w kuchni. Środek gaśniczy: piany gaśnicze.

Podczas pożaru- liczy się czas!

W momencie wybuchu pożaru kluczowy staje się czas na podjęcie reakcji- który ważny jest aby opanować pożaru. Warto mieć pod ręką sprawdzony, atestowany sprzęt.

ccc

Gaśnice przenośne – masa do 20 kg

Gaśnice przenośne uruchamiane są ręcznie i mogą być przenoszone czy transportowane w inne miejsce.

ccc

Gaśnice przewoźne - masa większa niż 20 kg

Szczegółowe informacje na temat specyfikacji sprzętu i jego użytkowania znajdą Państwo na etykiecie.

asddassdasad